سیانا باکتریا، باکتری فیروزه ای و یا آنکه به غلط به جلبک سبز آبی نامیده میشود یکی از مشکلات قدیمی دریاچه ها، سدها و برکه هاست. این عامل نه تنها نقش بسزایی در تغییر مزه و بوی آب ایفا می‌کند بلکه عامل بیماریهای پوستی و گوارشی متعددی است.
جدای این مطلب گسترش و رشد این نوع باکتری تهدیدی برای صنعت توریست و گردشگری تلقی شده و چرخه اقتصاد و اشتغال منطقه را مختل می‌کند.
تاکنون راهکارهای متفاوتی جهت از بین بردن این عامل در دنیا معرفی شده است. اما زمانیکه هدف حذف این عامل در سطحی به وسعت صدها هکتار از آب یک دریاچه و یا مخزن پشت سد باشد، روش‌های سنتی به هیچ عنوان پاسخگو نیستند.

شرکت Asio از سال ۲۰۱۱ نسبت به اجرای روشی نو در حذف این عامل برای سد Brno در مساحت ۱۱۴ هکتار و برای ۱۲ میلیون مترمکعب آب اقدام نمود. کارایی و موفقیت اقتصادی این طرح به گونه ای بود که در سال ۲۰۱۲، انجمن بین المللی International Water Association جایزه ویژه خود در نوآوری و طرح های خلاقانه را به شرکت Asio اهدا نمود.

شرکت فوق آمادگی مشارکت با مشاوران و پیمانکاران داخلی جهت انتقال تکنولوژی را دارد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر به بخش دانلود کاتالوگ و یا دانلود پروژه مراجعه نمایید.